وضعیت بازار کار مینا

میناکاری از میان صنایع دستی، از معدود هنر هایی است که باعث کسب درآمد میشود.راه اندازی یک کارگاه میناکاری و اشتغال زایی سرمایه گذاری بسیار اندکی نسبت به مشاغل دیگر نیاز دارد و هم چنین در این کارگاه ها برای تولید یک قطعه مینا حداقل 10 نفر شاغل میشوند.خرید میناکاری اصفهان تقریبا در تمامی نقاط کشور امکان پذیر است، اما کارگاه های آن عمدتا در اصفهان هستند.


تندیس بته جقه مینا


خرید محصول

قیمت: 79000 تومان

یکی دیگر از  عواملی که باعث رونق مینا به عنوان یک شغل میشود، این است که هر فردی بدون نیاز به تحصیلات آکادمیک و تنها با داشتن علاقه و پشتکار میتوانند پا در این حرفه گذارند، و از قضا موفق هم شوند. از سوی دیگر مردم کشور ما هنردوست هستند و آثار هنری زیبا به راحتی در دل آنان رسوخ میکنند، محصولات میناکاری نیز با زیبایی و ظرافت بی نظیر خود مورد استقبال بسیاری قرار میگیرد.


قیمت تندیس میناکاری


با وجود اینکه حرفه ی میناکاری، حرفه ی بسیار درآمد زایی میباشد، اما نمیتوان گفت که بدون مشکل است و قطعا مشکلات بسیاری بر سر راه میناکاری اصفهان قرار گرفته است.از مهم ترین معضلات میناکاری میتوان به تهیه ی مواد و لوازم اولیه هم چون رنگ ها اشاره نمود.امروزه با توجه به افزایش قیمت ارز، رنگ های مینایی نیز هم چون سایر اجناس بسیار گران شده اند.


تندیس مینا


خرید محصول

قیمت: 113000 تومان

سرمایه گذاری در عرصه ی صنایع دستی وبخصوص میناکاری علاوه بر اشتغال زایی برای جوانان جامعه، صادرات آن به نقاط مختلف جهان سبب بازتاب اندیشه، اعتقادات و فرهنگ اصیل ایرانی در بین اقوام و ملل مختلف میشود.با این کار علاوه بر رشد اقتصادی جامعه، بخش فرهنگی جامعه نیز رشد میکند، اما مشروط به اینکه حمایت مسئولین صنایع دستی و دولت را دارا باشد.


خرید تندیس مینا


تندیس های میناکاری بته جقه یکی از شاخص ترین آثار میناکاری اصفهان میباشند که با دارا بودن پایه های چوبی، امکان درج هرگونه لوگو را دارند.