فیروزه کوبی هنر ایرانیان است وبس

سنگ فیروزه یکی از زیباترین و چشم نواز ترین سنگ های زینتی موجود در طبیعت میباشد و رنگ آن بطور کاملا طبیعی در طیف وسیعی از رنگ های سبز تا آبی یافت میشود.این گوهر بسیار کم یاب میباشد و اصیل ترین آن متعلق به ایران است که از معادن نیشابور استخراج میگردد.هنری که از این سنگ زیبا به دست می آید، فیروزه کوبی نام دارد که ابتکار آن به دست ایرانیان و بخصوص نزد مردم اصفهان است.


زیور آلات فیروزه


فیروزه کوبی را نخستین بار یوسف حکمیان در حدود 70 سال پیش به ایران و شهر مشهد آورد و پس از گذشت 20 سال  فردی به نام حاج داداش خدمتی به مردم اصفهان کرد، که آثار و نتایج آن هم چنان شامل حال مردم اصفهان میشود، آن خدمت بزرگ آودن این هنر زیبا به اصفهان و فراهم نمودن بستر رشد فیروزه کوبی در این شهر بود.هم اکنون نیز میبینید که خرید محصولات فیروزه کوبی تنها در اصفهان رواج دارد.


گلدان فیروزه کوب


امروزه در اصفهان بازار ساخت ظروف فیروزه کوبی بسیار داغ است و هنرمندان با استفاده از همان سنگ فیروزه ی اصل نیشابور، تلاش های پر ثمری در جهت ساخت انواع ظروف فیروزه کوبی مینمایند و علاوه بر فیروزه کوبی روی مس، بر روی زیورآلات مختلفی هم چون گردن بند، گوشواره، انگشتر و..  نیز فیروزه کوبی صورت میگیرد.


گلدان فیروزه

 

استفاده از سنگ فیروزه ی اصل و تجمع اساتید برجسته ی فیروزه کوبی د اصفهان است که فیروز کوبی اصفهان نه تنها در ایران بلکه در کل جهان مشهور و محبوب گشته است و حرف اول میزند.با اینکه پیدایش فیروزه کوبی در مشهد بوده است، اما هم اکنون هیچ کجای دنیا حریف قیروزه کوبی اصفهان نمیشود.

 

خرید گلدان فیروزه کوب

 

گلدان فیروزه کوب از نمونه آثار برجسته ی هنرمندان اصفهانی میباشد که با به بکار گرفتن دقت و ظرافت به دست آمده است.قیمت این گلدان زیبا در فروشگاه تک سبد 130000 تومان تخمین زده شده است.


اطلاعات بیشتر و خرید