تشخیص کیفیت ظروف میناکاری تهران

تشخیص کیفیت ظروف میناکاری تهران


میناکاری


اگر جزو افراد هنردوست باشید و یا به هنر اصیل علاقمند باشید حتما تا بحال از هنر میناکاری بهره برده اید. یا محصولی از محصولات میناکاری خرید کرده اید و یا تصمیم به خرید دارید. در این مقاله قصد داریم شما را با پارامترهای کیفی ظروف میناکاری تهران آشنا کنیم تا اگر در شهر تهران هستید بتوانید خرید خوبی انجام دهید.


میناکاری


یکی از ویژگی های مهم یک مینای خوب آن است که سطح ظرف مینا صاف، صیقلی و درخشان باشد. همچنین غلظت رنگ به کار رفته در آن باید در همه جای ظرف به یک مقدار باشد ولا ظرف دچار برآمدگی و برجستگی خواهد شد.


میناکاری


همچنین روی سطح ظرف مینا اصلا نباید حباب یا ترک وجود داشته باشد. موقع خرید نیز دقت کنید که ظرف پوسته پوسته نباشد. و نهایتا یک ظرف یکنواخت باشد.


میناکاری


یکی دیگر از پارامترهایی که اصالت یک ظرف مینا را تعیین می کند، امضا دار بودن آن اثر است. یعنی آن باید نام هنرمند، تاریخ ساخت و مکان سخت رو یا پشت ظرف خورده باشد.


میناکاری


یکی دیگر از ویژگی های یک ظرف مینای خوب آن است که سطح ظرف یکنواخت و یکپارچه باشد. یعنی اگر لحیم کاری برای وصل کردن برخی قطعات نیز روی ظرف صورت گرفته هیچ اثری از آن روی ظرف نباشد.


میناکاری


آخرین فاکتور مهم در یک ظرف مینا زیرساخت آن ظرف است که باید از یک فلز یا آلیاژ مرغوب ساخته شده باشد و هیچ ناخالصی در آن نباشد. ظروف مینا همگی از جنس مس ساخته شده اند.


میناکاریبرای مشاهدده قیمت میناکاری تهران روی لینک زیر کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر و خرید