تشخیص جعبه خاتم کاری مرغوب از نامرغوب

شهر اصفهان صنایع دستی بسیار زیاد و متنوعی دارد که همگی دارای ارزش بالا و قدمت زیادی هستند. زمانی که به اصفهان سفر می کنید می توانید انبوه صنایع دستی این شهر را در بازارهای آن ببینید و حتی از اینهمه تنوع مبهوت شوید.


خاتم کاری


یکی از آثار مهم صنایع دستی در اصفهان که قدمتی دیرینه نیز دارد، خاتم کاری است. خاتم هنر قرار دادن اشکال منظم چوب در کنار همدیگر و پدید آوردن طرحی نو و بدیع است به طوری که چشم را از این همه زیبایی و ظرافت خیره می کند.


خاتم کاری


بنابراین زمانی که شما قصد دارید یک محصول میناکاری خریداری کنید بسیار اهمیت دارد که بتوانید کیفیت آن را تشخیص دهید. زیرا همانقدر که اجناس با کیفیت و اصل در بازار وجود دارد، اجناس تقلبی و بی کیفیت نیز وجود دارد. در نتیجه در این مقاله شما را با ویژگی های یک جعبه خاتم کاری شده اصل آشنا می کنیم.


خاتم کاری


یک محصول خاتم کاری با کیفیت حتما باید سطحی کاملا صاف و صیقلی داشته باشد و هیچ درز و شکافی بین قطعات خاتم کاری وجود نداشته باشد. همچنین اگر کار ترمیمی یا بتونه کاری روی خاتم کرده اید اصلا نباید در سطح کار مشخص باشد.


خاتم کاری


تمامی ساختمان طرح و اساس و پایه ی آن باید از نظر همه ی ابعاد یکسان باشد و به صورتی دقیق مهندسی و طراحی شده باشد، به طوری که همه باید قرینه ی یکدیگر و یک اندازه باشند. زیرا اگر دقیق طراحی نشود حتی بهترین نوع خاتم نیز روی کار هیچ زیبایی ندارد.


خاتم کاری


رنگ ها و مصالحی که در ساخت خاتم به کار رفته است حتما باید یکپارچه باشد و همچنین تمامی گل ها و اشکال و طرح هایی که در سطح کار و زوایا به کار رفته اند باید قرینه یکدیگر باشد. هر چه نقوش و مثلث هایی که کنار هم چیده شده ریزتر باشند کار از کیفیت و ارزش بالاتری برخوردار است.


خاتم کاریبرای مشاهده و خرید جعبه خاتم کاری اصفهان روی لینک زیر کلیک کنید.

 قیمت : 29000 تومان


خاتم کاری