انواع ظروف فیروزه کوبی اصفهان

فیروزه کوبی هنری است که در آن قطعات کوچک سنگ فیروزه را به صورت موزاییکی و بر روی ظروف مسی (جنس ظروف غیر از مس میتواند برنج، ورشو، نقره و.. باشد.) قرار میدهند.تا ظروف فیروزه کوبی ساخته و عرضه شود بایستی مرال بسیار حساس و زمان بری طی بشود.بدین گونه است که شاید در هنگام خرید ظروف فیروزه کوبی با قیمت های بالا مواجه شوید.


شکلات خوری فیروزه کوب


در ساخت یک ظرف فیروزه کوب پس از آماده کردن زیرساخت مورد نظر به مهم ترین و حساس ترین مرحله یعنی لاک زدن میرسیم، که شامل حرارت دادن زیرساخت در دمای 50 درجه ی سلسیوس و آغشته کردن آن به لاک های پودر شده میباشد.لاک های پودر شده در اثر حرارت حالت مذاب پیدا میکنند و بستر برای چسباندن قطعات سنگ فیروزه مهیا میگردد.


قیمت شکلات خوری فیروزه


ظروف فیروزه کوبی را میتوان از دو جهت تقسیم بندی نمود.از طرفی بر اساس تنوع رنگی، چرا که سنگ فیروزه به طور طبیعی رنگ مشخصی ندارد و شامل رنگ هایی از سبز تا آبی میباشد. از سوی دیگر هم میتوان بر اساس اندازه ی سنگ های بکار رفته شده در اثر هنری تقسیم بندی نمود.هر چه سنگ های بکار رفته در یک ظرف فیروزه کوبی بیشتر باشد، مسلما زیبایی اثر هنری هم بیشتر است.


زیور آلات فیروزه کوبی


قیمت ظروف فیروزه کوبی اصفهان نیز براساس همین تعداد سنگ های بکار رفته شده در کار ارزیابی میشود.چرا که سنگ فیروزه، گوهری کم یاب و گران بها میباشد و نمونه های اصل آن تنها در معادن نیشابور یافت و استخراج می گردد. اگر چه میتوان آن را در معادن شهر های دیگر هم یافت کرد، اما هیچ کدام به پای سنگ فیروزه ی نیشابور نمی رسند.


خرید شکلات خوری فیروزه


شکلات خوری فیروزه کوب با ارتفاع 16 سانتی متر و قیمت تومان از فاخر ترین و گران بها ترین آثار فیروزه به شمار میرود که در سایت تک سبد با قیمت 270000 تومان نیز عرضه شده است.